In Postbus AC plaatsen we artikelen die we binnenkrijgen en die interessant kunnen zijn voor onze lezers.
Inruilkorting helpt Amsterdammers met een lager inkomen bij de aanschaf van een elektrische scooter.
Wie kiest voor een elektrische brom- of snorfiets, is per kilometer goedkoper uit dan met een vergelijkbaar model op benzine. Per kilometer besparen gebruikers van een elektrische snorfiets minimaal 10 cent ten opzichte van gebruikers van een snorfiets op benzine. Bromfietsers besparen tot 20 cent per kilometer. Dat blijkt uit nieuw onderzoek naar de totale kosten bij het bezit en gebruik van een brom- en snorfiets (Total Cost of Ownership, TCO) in opdracht van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Om Amsterdammers met een lager inkomen te laten profiteren van de financiële en andere voordelen van elektrische brom- en snorfietsen heeft de gemeente een inruilkorting.
Uit de rapportage van MuConsult en Revnext blijkt dat de totale kosten van een (gemiddelde) elektrische brom- of snorfiets altijd lager liggen dan de totale kosten van een (gemiddelde) benzinevariant. In het onderzoek is onder andere gekeken naar aanschafprijs, energie- en brandstofkosten, reparatiekosten, afschrijving en verzekeringskosten [1].
Bij snorfietsen is het verschil het grootst. Een elektrische snorfiets is minimaal 10 cent en maximaal 45 cent per kilometer voordeliger dan een snorfiets op benzine. Voor bromfietsen is het verschil kleiner. Daar is een elektrische bromfiets minimaal 5 cent en maximaal 20 cent per kilometer voordeliger dan een bromfiets op benzine.
Inruilkorting in Amsterdam geeft een steuntje in de rug
Tot en met 2027 worden Amsterdammers met een Stadspas geholpen met de overstap naar een elektrische brom- of snorfiets dankzij een inruilmaatregel, met hulp van het ministerie. De Stadspas is voor Amsterdammers met een lager inkomen. Via de maatregel krijgen inwoners een korting van € 1.000,- als zij hun brom- of snorfiets op benzine inruilen voor een elektrisch model. Amsterdam heeft sinds 1 januari 2025 een uitstootvrije zone voor brom- en snorfietsen binnen de hele bebouwde kom. Met deze korting wordt de overstap naar uitstootvrij vervoer goedkoper. Meer informatie staat op amsterdam.nl/inruilkorting. Het ministerie verwacht dat met de financiering voor alle gemeenten dit jaar in heel Nederland 3.500 brom- en snorfietsers geholpen kunnen worden met de overstap naar een elektrische scooter.
Ga mee met de stroom: campagne nodigt uit de e-scooter een keer te proberen
Naast het onderzoek en de inruilregelingen krijgt ook de campagne ‘Ga mee met de stroom’ een vervolg. In de nieuwe campagneperiode staat het proberen van een elektrische scooter centraal. En worden mensen uitgenodigd om een proefrit te maken bij een dealer in de buurt. Om zo de verschillende voordelen echt zelf te kunnen ervaren. De campagne is online te zien. Voor meer informatie en alle voordelen van e-scooters ga je naar zetookdeknopom.nl/e-scooter.
Scooterdealers, BOVAG, RAI Vereniging en andere betrokkenen ondersteunen de campagne.
Martijn van Eikenhorst, sectiemanager Scooters bij RAI Vereniging, is bovendien blij met het inzicht in de TCO. “Elektrische scooters waren al een ideale oplossing om op een schone manier van A naar B te komen bij afstanden tot ongeveer 50 kilometer. En nu blijken ze ook nog voordeliger dan varianten op benzine. Een moderne, duurzame én financieel aantrekkelijke manier van vervoer dus.”
[1] Verzekeringskosten maken een groot deel van de totale TCO uit. Vandaar dat MuConsult en Revnext in de QuickScan werken met twee fictieve personen die woonachtig zijn in een voorstad van een grote stad. Persoon 1 is 20 jaar oud en heeft geen schadevrije jaren. De verzekeringskosten voor deze persoon bedraagt tussen de 50% en 75% van de totale kosten in 5 of 10 jaar tijd. Voor persoon 2 (30 jaar oud, 10 schadevrije jaren) is dat tussen de 30% en 60%. Er is bij het berekenen van de verzekeringskosten geen rekening gehouden met lokale verschillen in premies.
* Laatste revisie op 14 juni 2025 door Redactie AC